Hvem er kurset for?
Dette kurset er for deg som har behov for inspirasjon og pågangsmot inn mot juletiden. Kurset er for alle som har eller har hatt en kreftdiagnose og har deltatt på et grunnleggende «Kreft-hva nå?» kurs. Du kan søke alene eller sammen med en nær pårørende.
Dette er et kurs hvor kreftdiagnosen ikke er i fokus. Hverdagen kan likevel være preget av seneffekter etter sykdommen og behandlingen. Målet med kurset er derfor å kunne gi påfyll og inspirasjon til livet videre, og en erfaring at positive opplevelser som gir glede kan gjøre hverdagen lettere.
Kursets innhold
«Førjulsdager» gir deg muligheten til å oppleve en rolig og hyggelig førjulsstemning på Montebellosenteret. Programmet tilbyr ulike aktiviteter og innslag med førjulspreg, som for eksempel, bake, spikke og lage gaver i juleverkstedet. Gjennom foredrag, aktiviteter og sosialt fellesskap skaper vi julestemning med blant annet utflukter, kanefart, julemarked med mer.
Sosialt fellesskap
Det sosiale fellesskapet vurderes som verdifullt og er en viktig del. Dere vil møte og kan utveksle erfaringer med andre kursdeltakere i både formelle og uformelle sammenhenger. For eksempel vil kveldsprogrammet veksle mellom sosiale aktiviteter og underholdning tilpasset tema og målgruppe.
Gode fritidsmuligheter
Oppholdet gir rike muligheter til fritid og avkobling. Senteret har varmtvannsbasseng, badstuer og treningsarealer ute og inne. Det finnes turstier og løypenett med skog og fjell i umiddelbar nærhet.